Altered City Live

Živá hudba je pro nás nedílnou součástí muzikantského života a aktivně ji podporujeme. Považujeme za důležité vytvářet příležitosti pro navazování nových kontaktů mezi hudebníky samotnými. Chceme stmelovat nezávislou hudební scénu a budovat vzájemně se obohacující komunitu. Pod hlavičkou Altered City Vám jednou za čas naservírujeme autorskou akci, kde budete mít možnost poznat s námi spolupracující kapely a interprety.

Altered City LIVE vol.2

 

 

9.3.2019 se konal v pořadí druhý díl Altered City Live. Zde si můžete prohlédnout fotogalerii z akce od skvělého Martina Kusyna z Párty Brno.

Zahrály kapely: Heiden, Safe Escape, Greynbownes.

 

Medailonky kapel:

Heiden

Legenda českého undergroundu Heiden po delší době opět na pódiu Melodky. Kapela která je synonymem žánrového vývoje a experimentů, která se od svých black metalových počátků před šestnácti lety, přes post-blackovou desku Dolores, za kterou si vysloužili cenu Anděl, propracovala až k atmosfércikému post-rocku na svém (zatím posledním) albu Na Svůj Příběh Jsme Sami z roku 2015. Jako červená nit se celou jejich tvorbou táhne Kverdova nezaměnitelná textová procítěnost a lyričnost, pocházející jakoby z jiného světa. Heiden prostě hudbu dělají pokaždé jinak, ale vždycky zajímavě, a vždycky skvěle. A my víme, že s další deskou kterou se chystají vydat letos to nebude jiné. Pokud někdo z Vás ještě náhodou Heiden neviděl live, určitě je teď nejlepší čas to napravit 🙂

Safe Escape

Domácí Safe Escape patří ke stálici české undergroundové scény. Typicky špinavý devadesátkový grunge tvoří základ pro hudební experimenty přesahující do dalších žánrů, jako psychadelic rock, hard rock, post rock nebo southern rock. Jejich nejnovějším počinem je vynikající single a videoklip Road aneb “jak je důležité míti stopaře” 😀 Doporučujeme všem jako manuál, koho brát a nebrat k sobě do auta na dlouhých cestách. Za nás je volba naprosto jasná 😀 Tahle pecka a spousta dalších na Melodce určitě zazní, tak si to nenechte ujít 😉

Greynbownes

Brilantní olomoucká stonerová skupina Greynbownes přiveze na Melodku pořádnou nálož kytarovejch zvuků a riffů a uleví vašim uším znaveným popíkama, electrem a discem tryskem. Když vám odpálí ušní bubínky pořádnej stoner, tak je to nakonec taky úleva, ne? 😀 Greynbownes vydali loni naprosto skvělou desku Grey Rainbows From Bones, kterou bychom volně popsali jako nemanželský dítě, který si během zkouřené noci udělali Kyuss s Corrosion Of Conformity (Black Sabbath na to koukali) 😀 Přijďte si poslechnout na Melodku pořádný kytarový hudby 😉

 

Altered City LIVE vol.1

 

 

První event se uskutečnil 14.11.2018 v brněnském klubu Melodka.  Vystoupily kapely: Dirty Old Dogs, Meanwhile in Space, NüDrive, Painting Memories

Vybrané fotky z akce od fotografa Davida Fiebicha z Párty Brno, si můžete prohlédnout níže.

 

Medailonky kapel:

NüDrive

Brněnská alt-metalová banda NüDrive si odbyla svoji koncertní premiéru letos v červenci právě na Melodce a už tehdy nás tahle parta se svým syrovým, přímočarým a upřímným mixem metalu a grunge dostala natolik, že jsme je chtěli mít na naší akci. Nečekejte žádný zběsilý sólový onanie kytarovejch princezen, ale “in your face” alt-metalovej nářez.

Dirty Old Dogs

Olomoučtí Dirty Old Dogs ve své tvorbě míchají blues a psychadelic rock okořeněný devadesátkovým grungem a špinavostí. Z jejich skladeb čiší neuvěřitelný cit pro hudbu; hravost a lehkost je cítit v každém tónu, v každém verši. Brilantní muzikanství všech členů doplňuje charismatický frontman, jehož hlasový výraz pohybující se mezi Eddie Vedderem, Jimem Morrisonem a Paulem Rogersem si podmaní každého hudebního fajnšmekra v publiku. Ať už zůstanete na jejich koncert stát s pusou dokořán nebo se jím necháte pohltit tak, že se se zavřenýma očima budete vlnit do rytmu, Dirty Old Dogs je MUST SEE!

Painting Memories

Jejich revírem je Melodka, jejich tempo je…ehm…120bpm?! 😀 Asi není nutné tuhle brněnskou bandu nějak sálodlouze představovat, na Melodce jsou jako doma, s personálem se vidí častěji než s drahýma polovičkama a na pódiu má každej člen vyšlapanej důlek. Ale aby toho neměli málo, Murky, Dude a Kuba se rozhodli spáchat ještě projekt Altered City, kterej tuhle akci zaštiťuje. Takže přijďte zapařit, pokecat, popít a třeba se dočkáte i nějáké té novinky!

Meanwhile in Space

Mezinárodní (maj Slováka! 😀 ) a multižánrová kapela Meanwhile In Space je poměrně novým zjevením, které ale určitě rozhýbe vody tuzemské (nejen) klubové scény. Skupina je složena z vynikajících muzikantů, kteří mísí prvky různých žánrů po svém (trochu core, trochu prog, trochu hard rock), ale co je důležité: originálně a zábavně! Na jednu stranu se budete rozplývat nad výborným a inteligentním muzikanstvím, ale na druhou stranu se při jejich vystoupení prostě musíte usmívat, protože z jejich frontmana čiší pozitivní energie po kýblech! Tahle kapela má před sebou velkou budoucnost a vy byste si ji neměli nechat ujít!