Kapely

Andy Marshall Band

Brno

Andy Marshall Band – trio, které stylově balancuje mezi klasickým a moderním rockem, grungem a přidává také prvky blues nebo punku. Kapela vznikla v roce 2003 jako projekt kytaristy a zpěváka Ondřeje Maliny, v roce 2010 pak vyměnila rodnou Karvinou za Brno, kde působí dodnes. AMB v různých sestavách nahráli čtyři alba – Electric Woman (2003) a Karva Karma (2005), grungem nasáklé Castaway (2009) a hardrockové Golden States of Shan (2014). Na singl Who Is Our Master z poslední jmenované desky natočili videoklip a v roce 2015 nahráli rovněž hardrockové EP Join the Vultures. V současnosti kapela připravuje další album a nový materiál testuje na koncertech.

Poslechni a sleduj

ikona-bc-2 ikona-yt ikona-fb ikona-bz

CTM

Praha

Kapela, která se mnoho let pohybuje napříč snad všemi myslitelnými hudebními žánry a boří zažité poměry v hudební branži. Nezná slovo konvence a jejím hlavním cílem je oslovit publikum a svézt se s ním na jedné vlně, plné ostrých kytar, hutných beatů a charismatickém zpěvu. Neobvyklou rockovou formaci tvoří Maria Asteroid za bubny, Hektor HerPes na baskytaru a syntezátor, kytarové duo Phil Stanx a Tom Zeaver a na vrcholu celé mašinérie stojí zpěvák John Mason.

Poslechni a sleduj

ikona-bc-2 ikona-yt ikona-fb ikona-bz

Erath

Jablonec nad Nisou

Na začátku bylo ticho. Zvuk přišel jako logické vyústění strachu z cesty pustinou. Ozvěnou nasáklý mech podpírá naše kroky, safírem proudí naše krev. Tady nahoře jsme doma. Tady nahoře víme kdo jsme. Erath, kapela vzlešlá z mlhy Jizerských hor, kombinuje syrové kytarové riffy s ambientními plochami a českými texty.

Poslechni a sleduj

ikona-bc-2 ikona-yt ikona-fb ikona-bz

Hell Paso

Praha

Kytara + Bicí + Basa = jednoduchá rovnice a nejrychlejší cesta, jak udělat plnotučný randál, když se zakládá kapela. Pravěké zvíře hudebního průmyslu, uskupení, kde se nikdo za nikoho neschová, magický trojuhelník, ve kterém jsou všechny úhly povoleny. Hell Paso, to jest pokus o ztělesnění atmosféry divoké periferie; špinavá garáž vedle místního hřbitova, podivní taxikáři, černé skládky se spoustou ostrého skla, toulaví psi a všude kolem tepající a neklidná energie. Klasický frontman neexistuje, na posluchače míří rovnou celá základna a zemité riffy doprovázené dvojhlasy se valí mozkovým údolím jako utržená lavina. Podkres pro post-apokalyptický film, do světa vykřičené živé emoce. A když už výjimečně dojde na hudební (h)lazení, směr je jasný – vždy proti srsti.

Poslechni a sleduj

ikona-yt ikona-fb ikona-bz

Painting Memories

Brno

Brněnští Painting Memories vznikli na začátku roku 2013. Ovlivněni hudbou Stone Sour, SOiL, Seether, Chevelle a mnoha dalšími, v lednu 2014 vydali své debutové EP „Piece of Stone“. Od listopadu 2013 přitom skupina pravidelně koncertuje a soustavně pracuje na novém hudebním materiálu. V roce 2015 vydala singly “Reflections” a “Into the Core” a během roku 2016 napsala a nahrála své debutové dlouhohrající album “Remembrance” – toto album vychází v lednu roku 2017.

Poslechni a sleduj

ikona-bc-2 ikona-yt ikona-fb ikona-bz

Wane Sick

České Budějovice

Jsme mladá kapela z Českých Budějovic (a zbytku světa) hrající kombinace rocku a popu. Do hlavy se vám dostanou nejen texty přesycené silnými emocemi, ale také melodickými kytarovými rify. Kapela vznikla kdysi při hodině angličtiny, kdy Ondra (bicí) a Gregy (kytara, zpěv) se rozhodli, že založí kapelu. Postupem času se ke kapele přidává Pája na post zpěvačky a po několika personálních změnách se basy ujímá Martin. Během začátků kapela nahrává svá dema v garážových podmínkách. V roce 2014 vydává své první EP. Jako poslední natočený hudební počin je singl “Die for you”.

Poslechni a sleduj

ikona-yt ikona-fb ikona-bz

Pokračovat na Kluby